пʼятниця, 23 травня 2014 р.

Чому підприємці кращі за політиків?

                Якщо розглядати з точки зору побудови структури управління, будь-яку країну можна порівняти з фірмою. Так само як і на підприємстві існує власник (в нормальних демократичних країнах власник - це народ), існує директор (наприклад президент), існують відділи та служби, які забезпечують роботу компанії. За багато сторічь підприємництво змогло відточити правила та механізми взаємодії всередині компанії, а також вимоги до керівників всіх рівнів, практично до ідеалу (всі знають що головний технолог повинен краще всіх знати технологію виробництва, а головний бухгалтер краще всіх знати бухгалтерію підприємства… якщо він цього не знає він дуже швидко заміняється на того хто знає). Якщо власник хоче отримувати гарний дохід (добре жити) – він повинен слідкувати за тим як працює його підприємство і ставити цілі директору та топ-управлінцям. А ТЕПЕР УВАГА ЗАПИТАННЯ!!! Чи ставить у нас в Україні народ цілі для президента та уряду? Ні не ставить. У нас чомусь навпаки політики у своїх програмах, обіцянках, а коли вже при владі – в указах та постановах, говорять куди вони нас будуть вести. ОЦЕ і Є ОДНА З ГОЛОВНИХ НАШИХ ПРОБЛЕМ. У народу повинен бути механізм який би дозволяв напряму говорити керівництву країни, що ми їм доручаємо зробити… ну і звичайно контролювати їх.

                П.с. Механізм цей народ повинен створити сам (з чого він складається можна підгледіти у інших найбільш успішних, демократичних народів)

вівторок, 13 травня 2014 р.

1 травня 2014. Почав роботу Київський громадський бізнес-інкубатор My-startup.org. На даний час він являє собою консультаційний центр. Тут підприємці-початківці можуть отримати необхідну інформацію щодо перших кроків на початку діяльності.
                Час від часу будуть проводитися навчальні семінари (слідкуйте за їх розкладом).

Телефони для консультацій

(050)681-35-35

(096)510-84-84

Донбас - картинка для Криму
У Росії є два шляхи довести мешканцям окупованого Криму, що відтепер «жити стало краще» ніж на материковій частині України. Перший варіант – це колосальні інвестиції в розвиток економіки та інфраструктури Криму, це створення нових (спеціально для Криму), відмінних від російських, правил та стандартів ведення бізнесу та соціальної політики. Другий варіант – це занурення материкової України в стан хаосу, економічного занепаду та громадянської війни, на фоні яких теперішні проблеми кримчан дійсно будуть здаватися не такими вже й критичними…

Вгадайте який варіант вибере наш східний сусід…

неділя, 4 травня 2014 р.

Малий бізнес вже міцно зайняв своє місце в економіці розвинених країн. У Західній і Центральній Європі він є основою реструктуризації економіки і важливим елементом процесу реформ. В даний час в розвинених країнах сотні тисяч малих і середніх підприємств у взаємодії з великими компаніями утворюють особливий механізм саморегуляції ринкової економіки. У більшості країн, і Україна не виняток , спостерігається недолік допомоги підприємцям. Навіть незважаючи на те , що уряд поставив своєю метою сприяти розвитку малого бізнесу, інфраструктура його підтримки ще дуже слабка і знаходиться в зародковому стані. Аналіз міжнародного досвіду з підтримки та розвитку малого бізнесу показав , що бізнес- інкубатори є надзвичайно дієвим інструментом у створенні нових підприємств, підтримки їх роботи на початковому етапі і посилення їх росту. Останнім часом бізнес-інкубатори користувалися підвищеною увагою. Основною причиною цього в розвинених країнах є те, що підприємства малого бізнесу стають домінуючим фактором економіки і грають істотну роль у зростанні валового внутрішнього продукту і створення нових робочих місць. З політичної і соціальної точок зору допомогу малому бізнесу національним і місцевим урядом розглядається як крок на шляху до економічного зростання , боротьбою з безробіттям через самозайнятість.
В Україні існують численні структури, що популяризують «принципи допомоги малому бізнесу», але далі слів справа чомусь не йде.
Створення Київського громадського бізнес-інкубатору (Центру розвитку і підтримки інноваційного бізнесу) дозволить здійснити безпрецедентний крок в розвитку підприємництва як в Києві так і в Україні загалом.

Що має включати в себе сучасний громадський бізнес-інкубатор?
1. Систему прозорого відбору дійсно корисних, інноваційних і потрібних суспільству проектів. Необхідно створити умови аби унеможливити корупційні схеми, що у нас гублять у корені всі подібні соціальні і державні програми. (*Вони взагалі все у нас гублять – починаючи від макроекономіки і аж до душ людей).
2. Матеріально-технічну базу (приміщення, оснащення, технопарк).
3. Команду спеціалістів (економістів, інженерів, маркетологів тощо), що зможуть ефективно допомагати починаючим підприємцям і в разі необхідності знаходити шляхи залучення інвестицій.